Балкан разгроми девет от Варна

02-04-2016 19:52

Балкан записа убедителна победа в двубой от 24-и кръг на НБЛ Виваком. Тимът на Небойша Видиш надигра категорично с 85-62 Черно море Порт Варна, който бе с 10 човека в състава, а един от тях – Георги Янков дори не влезе в игра заради контузия. Така ботевградчани запазиха втора позиция с актив от 18 победи и 6 загуби поне за ден, а варненци са 11-13, тъй като техните опоненти за второ и пето място играят утре в Стара Загора. В следващия кръг Балкан приема у дома Спартак Плевен, а варненци посрещат Ямбол.

Двата отбора започнаха слабо като за пет минути имаха едва по два коша. Въпреки това Балкан успя лесно да се измъкне напред. Оспорвана се запази само първата четвърт, след която ботевградчани водеха с 6 точки. Домакините от Ботевград изиграха много силна втора част и на почивката поведоха вече с 18. След подновяване на играта варненци допуснаха разликата да скочи над 20 и до края Балкан не срещна трудност.

Ботевградчани доминираха под коша като овладяха 10 борби повече от своя съперник - 36 срещу 26 и показаха по-добър процент на стрелба от двойката и тройката. Домакините направиха 12 асистенции повече - 18 срещу 6 за варненци, но Балкан допусна две грешки повече от тях - 20 срещу 18.

Капитанът на Балкан Мартин Маринов бе най-резултатен за успеха с 22 точки за 21 минути в игра като бе 5/7 от тройката. Мартин Дурчев отбеляза 16, Николай Върбанов овладя 7 борби и добави 13 точки, а 10 имаше Стоян Петков.

За тима на Спас Натов Станислав Цонков бе над всички с 19 точки, 14 добави Симеон Илиев, а Ангел Нацкин се включи с 10.