Берое срази Спартак за шест поред

(сн. balkanleague.net)
03-04-2016 19:43

Берое записа категорична победа с 90-68 над Спартак Плевен като домакин в мач от 24-ия кръг на Националната баскетболна лига. В своята зала „Общинска” старозагорци поведоха още в началото и запазиха преднина през целия мач, за да стигнат до шести пореден успех в първенството. Те продължават да са с еднакъв актив с Балкан, с който делят второто място в класирането – 18-6. Плевенчани пък делят петата позиция с Черно море Порт Варна с по 11-13. До края на редовния сезон остават три кръга, като в следващия Берое посреща Левски, а Спартак гостува на Балкан.

Малко по малко през първия период домакините започнаха да трупат преднина, която стана 11 точки след серия от 13-1. До края на периода те запазиха двуцифрен аванс. През цялата втора част разликата не падна под 10 точки, а след равностойна игра беше 12 на почивката. След 13-2 през третата част Берое се откъсна с 22 точки напред и въпреки че в края на тази и началото на следващата десетка Спартак свали изоставането си под 20 точки, в края на мача таблото показваше същата разлика.

Берое спечели повече борби под коша – 42-32, имаше повече асистенции – 19-13, отнети топки – 10-6, по-малко грешки – 11-14, както и по-добри проценти за стрелба от тройката – 9/21 (42%) срещу 9/34 (26%) и общо от игра – 50% срещу 37%.

Петимата титуляри на победителите завършиха с двуцифрен актив, като най-резултатен с 20 точки (4 тройки) бе Еврик Гари, а с 14 точки и 6 борби се отчете Александър Тодорович.

Александър Груев регистрира 15 точки и 4 асистенции за гостите, 13 вкара Самуел Франсис, а 12 – Веселин Георгиев.