Седем поред за Берое след силни последни минути срещу Левски

(сн. balkanleague.net)
09-04-2016 19:55

Берое спечели седма поредна победа в Националната баскетболна лига. Въпреки че почти цял мач днешният му гост – Левски се държеше много близо в резултата, силни последни минути донесоха на старозагорци ценния успех с 82-71. Берое продължава да дебне за грешка на втория Балкан, с който има еднакъв актив – 19 победи и 6 загуби, но ботевградчани са с предимство в директните сблъсъци. Левски пък пропусна да се изравни със Спартак Плевен и остава седми с 10 победи и 15 загуби до момента. В следващия, предпоследен кръг от редовния сезон, Берое гостува на Академик Бултекс 99, а Левски посреща Балкан.

Първата четвърт беше много оспорвана, като през нея резултатът беше изравнен, а водачеството – сменено няколко пъти. Малко преди края й домакините водеха с 5 точки, но след 8-0 Левски взе водачеството. Още в началото на втората десетка обаче Берое обърна резултата и успя да поведе със 7-8 точки. В последните атаки за полувремето обаче „сините” успяха да се задържат максимално близо при 37-41.

Оспорвана трета четвърт доведе до равенство – 54-54 при две минути до края й. Със серия от 8-2 за край на периода домакините поведоха с 4 точки. Левски се задържа близо до съперника си и 4 минути преди края изоставаше с едва 3 точки. Точно тогава Берое реши мача в своя полза, като записа серия от 8-0, която направи разликата двуцифрена за първи път в мача – 77-66. В последните атаки нямаше как да се стигне до нещо по-интересно.

Еврик Гари наниза 23 точки (5 тройки) за победителите, 16 плюс 12 борби записа Александър Тодорович, а с 14 точки и 8 асистенции се включи Пламен Алексиев.

За Левски Станислав Славейков отбеляза най-много точки – 23, като хвана и 8 борби, капитанът Алекс Симеонов добави 15 плюс 7, а Евгени Хаджирусев вкара 13 точки.