Шампионът взе своето срещу Черно море

16-04-2016 19:37

Шампионът и лидер в редовния сезон на НБЛ Лукойл Академик записа безпроблемна победа със 106-65 като домакин на Черно море Порт Варна в мач от предпоследния 26-и кръг от редовния сезон. „Студентите” натрупаха сериозна преднина още преди почивката и спокойно доиграха мача, за да запишат своята победа №24 за сезона. Те имат и едва 2 загуби и ще завършат първи в редовния сезон. „Моряците” пък са с 12 успеха и 14 поражения и в последния кръг ще се реши дали ще завършат пети или шести. Те ще гонят победа в Бургас срещу Черноморец и ще се надяват на загуба на Спартак Плевен от днешния им съперник. В следващия кръг на 21-ви април Лукойл гостува на Спартак Плевен, а Черно море – на Черноморец.

Гостите стояха равностойно срещу силния противник през почти цялата първа част, но в края й „студентите” натрупаха преднина от 8 точки. Серия от 10-2 в средата на втората десетка изведе Лукойл със 17 точки напред, а до почивката авансът на тима вече беше над 20 точки при 59-38. През третия период безпроблемно домакините запазиха преднина от над 20 точки и след него водеха със 77-53. През последните 10 минути разликата стана над 30 точки, а след това и над 40 точки, а отборите остана просто да доиграят мача.

Всички баскетболисти в състава на победителите влязоха в игра и отбелязаха точки. Най-резултатен с 21 (5/6 от тройката) беше Крис Минков, 18 добави Павлин Иванов, а 14 - Димитър Димитров.

За Черно море най-резултатен с 18 точки (6 тройки) беше Ангел Нацкин, 15 вкара Симеон Илиев, а 11 - Станислав Цонков.