Спартак Плевен удари Ямбол и се изравни с Черно море

16-04-2016 19:50

Спартак Плевен победи Ямбол с 97-84 като домакин в мач от 26-ия кръг на Националната баскетболна лига. Ямболии затрудниха съперника си през първото полувреме, но плевенчани бяха категорични през второто и записаха 12-а победа за сезона, прекъсвайки серията си от две поредни загуби. Плевенчани имат и 14 загуби и се изравниха на петото място с Черно море Порт Варна. Вариантът Спартак да остане шести зад „моряците” е в последния кръг да загуби от Лукойл Академик, а Черно море да победи Черноморец. При запазване на еднакъв актив, Спартак ще остане пети заради предимството си в директните мачове срещу варненци през сезона – 2-1 победи. В последния кръг в средата на другата седмица Спартак посреща Лукойл, а Ямбол гостува на Левски.

Отборите смениха водачеството няколко пъти през първата част преди гостите от Ямбол да запишат серия от 9-0 и да поведат с 26-15. Те успяха да запазят двуцифрен аванс до края на първата част, но до средата на втората Спартак успя да изравни. Ямболии направиха нова силна серия – 9-2 за край на първото полувреме и водеха с 52-45 на почивката.

Спартак Плевен изигра страхотна трета десетка, в която записа серия от 20-2 и се откъсна далеч напред при 72-56. В последните й минути Ямбол успя да стопи малко от изоставането си, но серия от 9-0 в началото на заключителната част сложи край на спора. Плевенчани поведоха с 20 и въпреки че съперникът продължи да се бори до края, взе важната победа.

Урош Величкович бе най-резултатен за победителите с 26 точки (5 тройки), като добави 6 асистенции и 5 борби. Самуел Франсис наниза 25 точки, а с 19 плюс 12 борби и 6 асистенции се отчете Димитър Маринчешки.

За Ямбол Милиян Боцка отбеляза 27 точки и подаде 6 асистенции, 19 вкара Денис Агре, а с 16 и 8 борби завърши Станислав Говедаров.