Черно море спечели петото място в редовния сезон

21-04-2016 19:33

Черно море Порт Варна завършва пети в редовния сезон на Националната баскетболна лига. Варненци победиха като гости Черноморец с резултат 89-72 и този успех, в комбинация със загубата на Спартак Плевен от Лукойл Академик, доведоха до това „моряците” да са пети с 13 победи и 14 загуби, а плевенчани – шести с 12-15. В четвъртфиналните плейофи Черно море ще срещне четвъртия Рилски спортист в серия до две победи от три мача, а домакинско предимство ще имат самоковци. За Черноморец това беше последния мач за сезона, като тимът завършва на последната десета позиция с 2 победи и 25 загуби.

Домакините от Бургас имаха минимална преднина през повечето време от първата част, но още в началото на втората варненци обърнаха резултата и след много силна десетка (27-13) натрупаха аванс от 10 точки на почивката. В края на третата десетка разликата в полза на Черно море скочи до 20 точки и се запази около тази граница до края.

Ангел Нацкин наниза 7 тройки от 11 опита, за да завърши с 23 точки, към които добави и 7 асистенции. 19 плюс 14 борби и 6 асистенции записа Симеон Илиев, а силно от пейката с 18 точки и 6 борби се включи Николай Георгиев.

За Черноморец Илия Цветкович записа 19 точки и 7 борби, 18 отбеляза Боян Тенев, а 15 – Марко Янюшевич.