Лукойл Академик наказа Спартак Плевен за победа №25

21-04-2016 19:39

Лукойл Академик разби Спартак Плевен като гост със 127-76 в мач от последния 27-ми кръг от редовния сезон в НБЛ. Мачът беше от значение за класирането на домакините, но те по никакъв начин не успяха да се противопоставят на лидера и останаха шести в класирането на редовния сезон с 12 победи и 15 загуби. Лукойл отдавна си осигури първата позиция, като завършва редовния сезон с актив 25-2. В четвъртфиналните плейофи действащият шампион ще срещне Ямбол, а Спартак ще се изправи срещу третия Берое.

Лидерът започна мача много силно в нападение и само за 10 минути наниза 35 точки, за да се откъсне с 14 напред. Баскетболистите на Тони Дечев запазиха темпото до почивката, до която те удвоиха аванса си за 62-34. През третия период разликата се движеше над 30 точки, а след три части таблото показваше 95-65. След като победителят вече беше ясен, до края отборите просто оформиха крайния резултат, който показваше 51 точки в полза на Лукойл.

Цели осем баскетболисти на победителите завършиха с двуцифрен актив, а всички влезли в игра се разписаха. 17 точки наниза Крис Минков (3/3 от тройката), а с по 15 завършиха Христо Захариев и Шелко Шакич.

За Спартак най-резултатен с 23 точки беше Димитър Маринчешки, който хвана и 6 борби. С по 11 точки се отчетоха Герасим Николов, Денис Титов и Самуел Франсис.