Рилецо надви Берое и го остави трети

21-04-2016 19:50

Рилски спортист победи Берое като домакин с 95-74 в мач от последния 27-ми кръг от редовния сезон на Националната баскетболна лига. Самоковци поведоха още в началото и бяха напред през цялата среща, за да стигнат до победата. Още преди мача беше ясно, че самоковци ще завършат четвърти в класирането, като техният актив вече е 18 победи и 9 загуби. При победа Берое имаха шанс за второто място, но те остават трети с 20-7. В четвъртфиналните плейофи Рилецо ще срещне петия Черно море Порт Варна, а Берое – шестия Спартак Плевен.

Самоковци поведоха още в началото и поддържаха преднина през по-голямата част от първия период, след който водеха с 8 точки. Те запазиха аванс през втората четвърт, а след серия от 8-0 за край на първото полувреме се откъснаха с 15 точки напред. На моменти точно преди края на третата десетка разликата падна под 10 точки, но самоковци успяха да я оставят двуцифрена  и след 30 минути игра при 70-60. Серия от 14-2 в началото на заключителната част изведе Рилецо с 19 напред и предреши мача, а в самия му край тимът поведе и с над 20 точки, за да направи крайния резултат категоричен.

Петима баскетболисти на победителите завършиха с двуцифрен актив, като най-резултатен с 18 бе Тристан Кери. С по 13 точки и 8 борби се включиха Тони Гуджино и Кори Петрос.

За Берое Еврик Гари се отчете със 17 точки и 5 борби, 15 отбеляза Александър Тодорович, а 12 – Тихомир Желев.