Пет поред за Балкан и второ място в редовния сезон

21-04-2016 20:20

Балкан разби Академик Бултекс 99 като гост в Перущица с резултат 93-75 в мач от последния 27-ми кръг от редовния сезон на НБЛ. Ботевградчани вкараха 38 точки през първата част, за да поведат с над 20 още в нея и не погледнаха назад до края на мача. Това е тяхната пета поредна победа, а те завършват на второ място с актив 21-6. В четвъртфиналните плейофи Балкан ще се изправи срещу седмия Левски и ще има домакинско предимство. За пловдивския отбор пък това беше последен мач за сезона, като той завършва на предпоследното девето място с 6 победи и 21 загуби.

Първите четири минути от мача бяха равностойни, но след тях Балкан изригна със серия от 28-3 до края на периода и се откъсна с 24 напред. Ботевградчани запазиха солидна преднина до почивката, въпреки че вторият период беше в полза на Академик. След подновяването на играта преднината на Балкан скочи над 30 точки, а домакините успяха да я намалят на 26 след 30 минути игра. Преди последната четвърт всичко беше ясно и в нея отборите просто доиграха мача.

Брандън Фортънбъри и Душан Цветкович завършиха с по 17 точки и 5 борби за победата на отбора си, а с 15 точки се включи капитанът Мартин Маринов.

За Академик Александър Митрович беше най-резултатен с 20 точки, 18 и 7 борби добави Бошко Йовович, а 17 вкара Оскар Белфийлд.