Вълнуващ финал и титла за Монтана

(сн. Официална Фейсбук станица на Монтана 2003)
29-04-2016 19:40

След 16 години пауза Монтана отново ликува с дубъл при жените. В нов вълнуващ и интересен финал тимът надигра Хасково 2012 със 74-67 у дома и така триумфира с шампионската титла на България след 3-1 във финалната серия. Този трофей дублира спечелената купа преди близо два месеца и повтаря събитията от 2000 година, когато пак имаше дубъл. Домакините нанесоха своя удар в края на третата част, когато се откъснаха, а в последната съкрушиха съперника с 6 поредни точки в края.

Хасково пък отново се бореше от начало до край и затрудни максимално своя опонент. Гостите заслужават поздравления за всеотдайната си игра и за силния сезон, който имаха.

Хасково отново тръгна по-добре и след супер серия от 13-0 дръпна с 11 точки напред. Тимът имаше комфортен аванс почти до края на първата четвърт, но тя завърши с 10-1 за домакините и разликата падна до 1. Втората пък бе равностойна, като за кратко Хасково дръпна с 6 точки след серия от 6-0, но монтанки отговориха с 9-0. След това двата тима си размениха още точки, а на почивката гостите водеха с 1.

С добри изяви на Мея Тирера гостите продължиха да поддържат малък аванс и след паузата. По средата на третата четвърт домакините успяха да изравнят, след което двата тима си размениха по кош. След това монтанки направиха серия от 6-0 и поведоха за първи път с толкова голяма разлика. Тази поредица събуди и феновете в залата и даде начало на серия от 13-3 за край на частта и аванс от 10 точки за Монтана.

Монтана поддържаше преднина и в последната четвърт, като Хасково все пак се доближи до 7. На няколко пъти гостите пропуснаха да намалят още, като това не ги отказваше. Така при 3.41 до края Тирера наниза тройка за минус 4, след което имаше размяна на по 2 точки. Интригата обаче приключи при 1.19 до края, когато Моник Рийд отбеляза за аванс от 10 точки и на практика реши мача.

Шарел Алън бе най-резултатна за победителките с 20 точки, а тя добави и 10 борби за дабъл-дабъл. По 16 точки пък имаха Даниела Петева и Моник Рийд, която хвана и 16 борби.

За гостите отново много силно се представи Мея Тирера, която завърши с 40 точки, 11 борби и 6 асистенции, а Ралица Нанева се включи с 8 точки и 7 борби.