Торонто не остави шанс на Маями и стигна първи финал на Изток (видео)

(USA Today)
16-05-2016 08:55

За първи път в историята си Торонто ще играе на финал в Източната конференция. В нова епична серия продължила седем мача, Раптърс наказаха Маями със 116-89 у дома в решителния двубой и така продължиха напред. На финала Динозаврите ще играят с Кливланд, който до момента няма загуба в плейофите.

Кайл Лаури завърши с 35 точки, а ДеМар ДеРозан имаше 28 за успеха. Бисмак Бийомбо също бе на ниво и се отчете със 17 точки и 16 борби.

За гостите по 16 точки имаха Дуейн Уейд и Горан Драгич, а по 13 Джо Джонсън и Джъстис Уинслоу.

Торонто водеше с 8 точки в началото на четвъртата част, а за малко повече от две минути увеличи преднината си до 16. До края Раптърс не даде шанс на Маями и вдигна разликата, за да довърши спокойно двубоя.