Четвърто злато за Испания при подрастващите

(сн. fiba.com)
21-08-2016 10:57

Кадетите на Испания победиха Литва в драматичен финал на Европейското първенство за кадети, дивизия А. Испанците се наложиха със 74-72 и по този начин донесоха четвърто злато на страната си при подрастващите това лято. Шампиони в дивизия А станаха мъжете и жените до 20 години, както и кадетките до 16. Сребро към колекцията пък добавиха юношите до 18 години на страната.

Отборите спечелиха по една част в първото полувреме и на почивката разликата беше само 2 точки в полза на Испания. Тимът спечели третия период и поведе с 6, но 10 секунди преди края литовците поведоха при 72-71. Победната тройка за Испания дойде в ответната атака и отборът стана европейски шампион.

За победителите 19 точки отбеляза Жоел Пара, а 15 добави роденият през 2002 година Усман Гаруба. За Литва Довидас Гидрайтис наниза 18 точки.

В мача за бронза Турция надви Хърватия със 77-70.

От дивизия А отпаднаха последните три отбора в класирането – Босна и Херцеговина, Полша и Гърция. Те ще бъдат заменени от медалистите в дивизия В в СофияРусия, Израел и Словения догодина.