Левски загуби първата си контрола

(сн.Мария Мицова)
23-09-2016 18:46

Левски започна със загуба подготовката си за новия сезон. Тимът на Мануел Марков отстъпи на Академик Бултекс 99 с 64-76 в контролна среща, играна в зала „Универсиада”. Това бе трета победа за пловдивчани в поредсезонната подготовка , след като преди това победиха Балкан и Черно море Тича.

Пловдивчани започнаха по-добре мача още отначало като след първата част водеха с 4, а на почивката запазиха малка преднина при 38-34. И през второто полувреме домакините се държаха близо като спечелиха последния период, но пловдивчани удържаха успеха.

Джордан Семпъл бе най-резултатен за успеха с 28 точки. Александров 18, Шакир Смит 12, Васил Бачев 7, Васил Михайлов 6, Джош Хендерсън 5, Планимир Дафинов, Илиян Ставрев 0, Илко Нанев 0.

Евгени Хаджирусев бе най-резултатен за „сините” с 21 точки, Павел Иванов 15, Станислав Славейков 7, Алекс Симеонов 5, Кирил Райков 3, Александър Милов 3, Димитров 0, Иван Алипиев 0, Ангел Пейчинов 0, Христов 0.

След тази среща Академик ще пътува за Сърбия, където в град Пирот ще срещне местния отбор.

Тагове: Левски, Акаадемик Бултекс 99