Баскония изпусна Жалгирис в последната част (видео)

euroleague.net
22-10-2016 11:01

Саски Баскония претърпя първо поражение в Евролига. Тимът на загуби от Жалгирис в Каунас със 73-78 след слаба последна част. Баските контролираха играта през повече време, но силна последна част на домакините ги удържа само до 12 точки, с което загубиха мача. Така до момента и двата отбора са с актив 1-1, а в следващия кръг Баскония гостува на Реал Мадрид, докато тимът на Ясикевичус ще пътува до Истанбул за среща с Фенербахче.

Баскония започна силно мача с 6-0 и добра защита,но Жалгирис бързо се оттърси и върна с 8-0, за да обърне нещата в своя полза. Все пак баските удържаха лек аванс след първото полувреме при 40-34.Малко след почивката тимът на Ясикевичус отново обърна нещата в своя полза. Литовците продължиха в добър ритъм и в последната част, където за първи път поведоха с 5 точки при 73-68. Отсъствието на лидера Андреа Барняни, който напусна а за пет фаула обаче оказа решаваща роля в последните минути на мача, когато Жалгирис направи серия 8-0 и спечели мача.

В основата за успеха на домакините беше Лео Вестерман, който добави 24 точки и 4 асистенции, а 12 имаше Брок Мутом.

За Баскония най-силно се включи Адам Ханга с 18 точки и Андре Барняни със 17. Торнике Шенгелия реализира 13, а 11 добави Шейн Ларкин.