299 точки и продължение в Мача на звездите

02-04-2017 18:39

„Зелените“, водени от Любомир Минчев и Александър Дяковски, спечелиха тазгодишния български Мач на звездите, в който отборите вкараха рекордните 299 точки. Пред многобройната публика в Дворец на културата и спорта във Варна тимът на националния селекционер победи „сините“ на Мануел Марков и Вили Вуцов със 150-149 след драматично шоу, завършило с продължение. За MVP с дабъл-дабъл от 24 точки и 11 борби бе избран Джордан Семпъл, въпреки че Шелтън и Гудул също не отстъпва по атрактивност със своите изпълнения.

Мачът започнa с актрактивни изпълнения на Ди Джей Шелтън и Омари Гудул и слаба защита, каквато предполага за такъв мач. „Сините“, поведоха с малко в първия период, но вдигнаха до цели 22 във втората при 59-37. Зелените, водени на Минчев и Дяковски, трудно успяваха да наваксат пасив, а в края на втория период двама от съдиите на мача Калоян Костов и Станимир Русев влязоха от другата страна на играта, но и това не помогна. Кирил Райков пък взе съдийската свирка, за да види как е от тяхната позиция. Тройка на варналиите Пламен Алексиев и забивка на Цонков свалиха до 8 точки изоставането на "зелените" на полувремето.

На почивката в баскетболното шоу се включиха един актьор, както и футболни и волейболни звезди. Един срещу друг на терена се изправиха бившият играч, а в момента коментатор на БНТ Симеон Найденов, треньорът на Черноморец Балчик - Георги Иванов – Геша и Асен Блатечки  срещу капитана на футболния Черно море Тича Георги Илиев, Вили Вуцов и капитанът на волейболния Черно море. Съдии на мача бяха Станимир Русев и Кирил Райков. Геша се отличи с феноменална тройка като неговият тим водеше дълго време, но „зелените“ победиха след обрат в края.

Разликата падна до 2 точки след почивката след добра игра на Травис Даниелс, който отново облече зелен екип и в Мача на звездите. За първи път „зелените“ поведоха след важна тройка на Шакир Смит за край на третата. След пет поредни тройки на Божо Аврамов в последната част „зелените“ излязоха за първи път по-сeриозно напред. Гудул обаче изведе отново „сините“ напред. В рамките на шегата Вили Вуцов и Мъни Марков опитаха да подкупят съдиите, но не се получи.

46 секунди преди края резултатът бе изравнен, а Дани Гибсън вкара тройка 20 секунди преди края, след което Коев върна още една две секунди преди края, за да доведе мача до продължение. В него двата отбора започнаха да играя по-здраво в защита, а „сините“ дръпнаха в резултата. Божо Аврамов и неговият съотборник Гибсън обаче продължиха да бележат, а Ди Джей Шелтън донесе успеха на "зелените" след сполучлив фаул.

Травис Даниел от Балкан бе най-резултатен за победителите с 30 точки, а 28 реализира Божидар Аврамов, който вкара 8/18 от тройката. Ди Джей Шелтън реализира 18, а 14 точки имаше Дани Гибсън.

За "сините" страхотен мач направи Омари Гудул от Берое с 37 точки, а 24 отбеляза Андрей Иванов. Константин Коев реализира 23, а 22 имаше Арън Джоунс.

Тагове: Мач на звездите, НБЛ - мъже