Уникаха спечели Еврокъп след страхотен обрат в трилър (видео)

(сн. eurocupbasketball.com)
06-04-2017 10:05

Уникаха Малага е новият шампион в Еврокъп. Тимът спечели първия си трофей изобщо в последните 11 години след 63-58 като гост на друг испански отбор - Валенсия. Това бе трета решителна среща в турнира, след като преди това съперниците си бяха разменили по една домакинска победа.

Изумителна защита на гостите в последната част им донесе успеха. В нея те допуснаха едва 4 точки и направиха изумителна серия от 18-0. С това те обърнаха домакините, които водеха с 56-43 малко след началото на последната част. Все пак Валенсия отбеляза два наказателни и намали до три, след което пропусна три опита от тройката. Последният бе 17 секунди преди края, когато стрелба на Рафа Мартинес бе блокирана от Джеф Брукс, а от другата страна Неманя Недович вкара един наказателен и реши мача.

Най-резултатен за успеха бе Алберто Диас с 12 точки, а Джамар Смит имаше 10. Треньорът на тима Жоан Плаза пък стана третият на поста си с титли от турнира с различни отбори след тази през 2007 година с Реал Мадрид.

За домакините Боян Дублевич приключи с 16 точки. Тимът овладя и 15 борби в нападение, но имаше много лош процент на стрелба - 12 от 33 за две точки и 9 от 36 от тройката.

Тагове: Еврокъп, Уникаха, Валенсия