Клипърс избухнаха в края и наказаха Юта (видео)

Gulliver Photos/Getty Images
22-04-2017 09:39

Лос Анджелис Клипърс си върна домакинското предимство в серията срещу Юта. "Ножиците" удариха съперника със 111-106 като гост, за да поведат с 2-1.

Юта водеше през почти целия мач, но колабира в последната част. Тогава гостите направиха серия от 15-0, с която излязоха напред със 7 точки при оставащи 129 секунди и удържаха до края.

Крис Пол бе над всички за успеха с 34 точки, 10 асистенции и 7 борби. Той вкара и 9 поредни точки по време на решителната серия. ДиАндре Джордан се отчете със 17 точки и 13 борби, а Блейк Грифин добави 11 и 6 борби. Той обаче напусна терена контузен малко преди почивката и не се върна след това.

За домакините рекордните в кариерата си 40 точки наниза Гордън Хейуърд, а Джордж Хил добави 26.