Белгия наниза 103 на Великобритания

(Снимка: FIBA.com)
01-09-2017 16:09 | BGbasket.com

Белгия стана първият отбор на Европейското, вкарал 100 и повече точки.

Белгийците се наложиха над Великобритания със 103-90 в мач от група D на турнира.

Крайната разлика не отрази напълно равностойните първи три четвърти на двубоя.

Двата отбора се гонеха непрекъснато от началото чак до старта на последната четвърт.

Белгия имаше лек превес без да успее изобщо да се откъсне в резултата през първото полувреме.

В третата част Великобритания бе в подем, не само пое инициативата, но и успя да дръпне напред с цели 8 точки.

Серия от 9-0 за Белгия в края на третия период и началото на четвъртия направи нов обрат.

Британците изпитваха сериозни трудности в нападение в първите минути от последната четвъртина и позволиха на съперника бързо да изкове най-голямата си преднина в мача.

Тя стигна до 14 точки и в средата на последната част вече всичко изглеждаше решено.

Белгия само поддържаше аванса си до сирената, за да се поздрави с първи успех на Евробаскет 2017 в група D.

Максим Де Зеу завърши с 21 точки за успеха, Сам ван Росом добави 19, а Жонатан Табю - 18.

Гейб Оласени се записа с 21 и 11 борби за Великобритания, а Даниъл Кларк завърши с 20 точки.