Испания не бави Черна гора, тръгна с разгромна победа

(Снимка: FIBA.com)
01-09-2017 20:04 | BGbasket.com

Испания постигна най-сериозната победа до момента на Евробаскет 2017, като се наложи с 99-60 над Черна гора.

Защитаващият титлата си тим спечели с 10 и повече точки три от четвъртините и само в третата не разби съперника.

Испания се радваше на фантастичен процент на стрелба, като отбеляза 11 от 17 опита от тройката.

За капак на всичко, Черна гора пропусна и повече от половината си наказателни удари и не направи нито една хубава успешна бърза атака.

Сержо Скариоло използва ранно натрупания аванс и никой от испанците не игра повече от 20 минути в двубоя.

Уили Ернангомес вкара 18 точки за Испания, като всеки един от 12-те в групата на иберийците се разписа.

Никола Вучевич вкара 16 точки за Черна гора, а натурализираният Тайрийс Райс не впечатли с изявите си.