Сърбия надхитри Латвия през второто полувреме

(Снимка: FIBA.com)
01-09-2017 19:07 | BGbasket.com

Осакатена от куп контузии Сърбия се справи с Латвия и взе първа победа в група D на Евробаскет 2017 с 92-82.

Двубоят в Истанбул бе ръководен и от българския съдия Мартин Хорозов.

Богдан Богданович поведе сърбите към успеха, а много фаулове изиграха лоша шега на латвийците през второто полувреме.

Иначе двубоят бе напълно равностоен, но с много опит и малки хитринки Сърбия намери пътя към победата.

На почивката Латвия водеше с 2 точки - 47-45, но звездата на тима Кристапс Пуорзингис направи четвъртия си фаул още в третата минута от второто полувреме.

Така той седна на пейката и не успя да помогне на своите чак до последната част.

Въпреки че Сърбия леко се откъсна в минутите без Пуорзингис за Латвия, в четвъртия период разликата пак се стопи.

Ключови тройки на Дайрис Бертанс и Пуорзингис три минути преди края дори дадоха аванс на балтийците, с точка, но това не продължи много дълго.

Сърбия изигра отлично финалните минути, след като Бертанс и Мартинш Мейерс излязоха за по пет лични нарушения, а Пуорзингис висеше с 4.

Разликата от 10 обаче се оформи буквално в последните секунди от срещата.

Богданович завърши с 30 точки за Сърбия, 14 плюс 10 борби отчете Милан Мачван, а Бобан Марянович успя да изиграе 17 минути с 13 точки.

Гросмайсторските изяви на сърбите ограничиха грешките им до едва 5 в двубоя.

Дайрис Бертанс вкара 23 за Латвия, а Пуорзингис реализира 18.