Сърбия ‘прескочи’ Унгария и влезе в осмицата

(сн. fiba.com)
10-09-2017 17:09 | BGbasket.com

Сърбия стана шестият отбор, класирал се за четвъртфиналите на Евробаскет 2017. В зала „Синан Ердем Доум” в Истанбул тимът победи Унгария с 86-78 след силни първи три части и малък спад в края. В следващата фаза сърбите ще се изправят срещу Италия, участието на унгарците в първенството приключи.

Серия от 14-3 в началните минути даде ранна преднина на Сърбия, а след една четвърт отборът беше с 8 точки напред. В началото на втората десетка разликата стана двуцифрена, но до почивката Унгария успя да се приближи на 7 точки. Серия от 11-1 в средата на третия период даде голяма преднина на сърбите, които влязоха в последните 10 минути на мача с 16 точки напред. Последната част обаче започна с три поредни тройки на Унгария, което свали разликата до едва 7 точки. Сърбия обаче не позволи доближаване и удържа победата в последните минути.

По 17 точки за успеха на отбора си нанизаха Богдан Богданович (6 асистенции) и Огнен Кузмич (10 борби). По 14 пък вкараха Милан Мачван и Бобан Марянович.

За Унгария Золтан Перъл завърши с 22 точки и 7 борби, а 15 точки регистрира Чаба Ференц.