Академик Бултекс 99 продължава победния ход (видео)

(Снимка: plovdivnews.net)
18-10-2017 20:19 | BGbasket.com

Академик Бултекс 99 се наложи с 90-69 над Тирана в първия си международен домакински мач, в Балканската лигаа.

Пловдивчани превъзхождаха гостите през по-голяма част от двубоя, макар през първото полувреме да  не успяха да материализират това в резултата през първото полувреме, докато все още стрелбата не бе тръгнала според очакванията.

През второто полувреме обаче Академик определено натисна педалите и разсипа с тройки Тирана, като разликата скочи до 26 точки.

Васил Бачев, Айзея Юмипиг и Шакир Смит нанизаха по четири тройки, Мартин Дурчев добави 3, за общо 17 от 32 точни опита на Академик от разстояние. Смит завърши с 19 точки, а още четирима негови съотборници завършиха с двуцифрен точков актив.

За Тирана Ендрит Хюсенаголи и Джалил Басит отбелязаха по 20 точки.

Стотици пловдивчани изгледаха срещата в зала Сила, а това е четвърта поредна победа на Академик за сезона, като освен двете победи в Балканската лига, те постигнаха и победи над Ямбол и Левски в първенството.

В събота от 18:00 часа Академик приема Рилски спортист.