Феноменален Ембид върна духа на Айверсън и Доктор Джей (видео)

(Снимка: Gulliver/GettyImages)
16-11-2017 10:28 | BGbasket.com

Невероятен мач направи Джоел Ембид за победата на Филаделфия над Лос Анджелис Лейкърс със 115-109.

Той отбеляза рекордните в кариерата си 46 точки и стана първият баскетболист от 1982 година насам, който завършва мач с 40 или повече точки, седем асистенции и седем блокирани стрелби. За последно това направи Джулиъс Ървинг за Филаделфия срещу Детройт. Ембид бе точен при 14 от 20-те си изстрела от игра към коша на Лейкърс, а от наказателната линия бе 16 от 19. За последно играч на Филаделфия завърши мач с 46 точки на 24 ноември 2006 година, когато това стори легендарният Алън Айвърсън срещу Чикаго.

Бен Симънс завърши мача с 18 точки, 10 асистенции и девет борби. Брандън Инграм бе най-резултатен за Лейкърс с 26 точки и 11 борби, а новобранецът Кайл Кузма добави 24 точки. За втори пореден мач избраният под номер 2 в драфта Лонзо Бол остана на пейката през цялата четвърта част, като завърши срещата с едва 2 точки, 5 борби и 2 асистенции.

ЛеБрон Джеймс отбеляза 31 точки, а Кевин Лав прибави 22 и 10 борби за победата на Кливланд Кавалиърс със 115-107 над Шарлът Хорнетс. Джеф Грийн прибави 13 точки за успеха, а най-резултатен за Шарлът бе Майкъл Кид-Гилкрайст с 22 точки. С 20 завърши Кемба Уокър.

Минесота Тимбъруулвс сложи край на серията си от 12 поредни загуби от Сан Антонио, след като се наложи като домакин над "шпорите" с 98-86. Центърът Карл-Антъни Таунс завърши с 26 точки и 16 борби, а ЛаМаркъс Олдридж бе най-полезен за гостите с 15 точки и 10 борби.