Берое -2 удари Делфин у дома

(сн. basketball.bg)
10-12-2017 20:28 | BGbasket.com

Берое -2 записа четвъртата си победа в редовния сезон на източния регион от мъжката А група. Като домакин тимът победи Делфин с резултат 93-80 в мач от осмия кръг и вече има по 4 победи и загуби, заемайки трето място във временното класиране. Бургазлии пък делят четвъртото място с Шумен с по 3 победи и 5 загуби. В следващия кръг Берое -2 гостува на Черноморец, а Делфин посреща ИУ.

След много оспорвана първа част, преминала през обрати, Делфин имаше минимален аванс от две точки. През втория период домакините успяха да натрупат малка преднина за 49-42 на почивката. Те останаха напред след почивката и успяха да направят аванса си двуцифрен за 75-63 и успяха да запазят преднината си до края.

За победителите Николай Титков отбеляза 28 точки и хвана 9 борби, 25 точки плюс 6 асистенции и 5 борби добави Евгени Василев, а с 24 точки и 16 борби записа Мартин Раднев.

За Делфин Ростислав Тончев беше най-резултатен с 25 точки, а Манол Тончев отбеляза 24 точки и хвана 8 борби.