Берое -2 продължава битката за второто място на Изток

Евгени Василев бе най-резултатен за победата
17-12-2017 16:52 | BGbasket.com

Берое се наложи със 111-91 при гостуването си на Черноморец в Бургас в предпоследен мач от първата фаза в Източната А група.

Така старозагорци продължават битката с Чавдар Троян за второто място, което ще им спести баража за първа шестица. В последните си срещи на 20 декември Берое играе с безапелационния лидер ИУ Варна, докато Чавдар Троян още днес ще се изправи срещу Шумен в своя последен двубой. Към момента и двата състава са с по 5 победи и 4 загуби.

Берое водеше от първата минута на двубоя, но на почивката имаше аванс от само една точка - 55-54. Силна трета четвърт обаче изстреля напред гостите, които започнаха със серия от 11-0 и повече не погледнаха назад.

Преди финалния период те вече водеха със 16, а след като покачиха до 20, вече нямаше шанс за Черноморец. Всеки опит на бургазлии за връщане в резултата бе спиран от традиционно силната стрелба от тройката на Берое, и така до края на двубоя.

Старозагорци вкараха 13 тройки, срещу пет за Черноморец, а двата отбора направиха фантастичен брой асистенции и изключително малко грешки.

Берое завърши с 33, а Черноморец с 31 успешни завършващи подавания, докато при грешките съотношението бе съответно 10-11.

Евгени Василев завърши с 32 точки и 10 асистенции, Николай Титков добави 25 точки и 11 асистенции, а с дабъл-дабъл завършиха и Мартин Раднев - 21 точки, 12 борби, и Борис Войков - 17 точки и 13 борби.

Димитър Найденов направи трипъл-дабъл за Черноморец - 26 точки, 13 борби и 10 асистенции. 26 точки записа и Стоян Милчев.