Видабаскет с драматичен успех у дома

(сн. Видабаскет)
04-02-2018 18:41 | BGbasket.com

Видабаскет записа драматична победа във Втората шестица на мъжката А група. Тимът спечели у дома срещу Балкан -2 с 66-64. Двубоят бе оспорван, а победителят не бе известен до последно.

Това е първа победа за Видабаскет в този етап от шампионата. Тимът има и една загуба, но е и с мач по-малко. Съперникът му е с баланс 1-2.

В следващия кръг Видабаскет гостува на Рилски спортист -2, докато Балкан -2 приема ЦСКА.

Началото на мача бе сравнително равностойно с леко предимство на домакините, които поведоха с 18-17 след десет минути игра. През втория период обаче баскетболистите на Венцислав Стоев взеха инициативата и на почивката се оттеглиха с преднина от 8 точки.

Видабаскет започна много силно второто полувреме и след серия от 12-2 отново излезе напред в резултата, а преди заключителната четвърт водеше с 50-46. В последната част Балкан -2 опита да обърне развоя на мача, но без успех.

Теодор Николов отбеляза 23 точки за победителите. С 18 е Юлиян Цветанов, а 10 има Калоян Петров.

В отсъствието на двама от ключовите играчи на „зелените“ – Радослав Кочев и Здравко Христов, най-резултатен за тима бе Александър Илиев със 17 точки. Мартин Георгиев вкара 13 и овладя 10 борби. С по 10 точки са Румен Василев (плюс 11 борби) и Кристиян Иванов.