Перфектни 15 за БУБА след победа в дербито с ИУ

сн. BGBasket.com
04-02-2018 18:09 | BGbasket.com

БУБА Баскетбол постигна повече от убедителна победа в дербито на А група срещу Икономическия университет от Варна.

Столичани запазиха перфектния си актив - 15 победи от 15 мача този сезон, след 100-71 в зала "Триадица". За ИУ това бе втора загуба през сезона.

Очакванията да се получи дерби мач не се оправдаха особено и още в първата част БУБА взе двуцифрена преднина. Антон Диков с няколко тройки успя да затрудни малко домакините, но те бележеха с лекота и силното им нападение не позволи да се стигне до притеснение.

Фантастични 13 минути регистрира Евгени Хаджирусев, като само за тях той отбеляза пет тройки и цели 22 точки.

На почивката БУБА водеше с 20 - 50-30, като преди това разликата бе стигнала и до 23 точки.

Икономическият университет тръгна добре във второто полувреме със серия от 6-0, и след три тройки за гостите пасивът им падна до 14. БУБА обаче бързичко отговори също с тройки и си върна аванс от 15-17 точки.

Серия от 7-0 със силно включване на Николай Николов и Ивайло Тодоров за ИУ за края на третия период върна доста от интригата, като скъси дистанцията само до 11 точки.

В първите две минути от финалната четвърт отново с тройки БУБА пак се откъсна и до края на двубоя държеше комфортно преднината си. Две минути преди сирената разликата отново бе 20 точки, което сложи точка и на всякакъв спор в срещата.

Евгени Хаджирусев регистрира 33 точки за 33 минути, плюс шест асистенции на сметката си. 21 точки добави Александър Милов, а 17 - Иван Алипиев.

За ИУ Антон Диков приключи с 30 точки, Николай Георгиев вкара 10.