Берое Стара Загора взе победа срещу Славия в края

21-03-2018 20:01 | BGbasket.com

Берое Стара Загора записа пета победа в първата четворка на женската А група. Тимът се наложи над Славия със 79-70 като домакин в зала „Общинска“. Така до момента той има пет победи и загуба, а славистките са три победи зад тях в класирането с 2-5. Следващият мач на старозагорки е отново като домакин срещу Рилски спортист на 24-и март (събота), а в следващия си мач Славия отново ще срещне Берое като домакин на 31-ви март.

Гостите изиграха отлично първо полувреме и след като спечелиха първите две части натрупаха аванс от 11 точки. Берое обаче успя да стопи половината си аванс след почивката, а две минути и половина преди края разликата беше само точка в полза на Славия. Домакините обаче направиха серия от 10-0 в самия край и спечелиха мача.

Ралица Нанева завърши с 21 точки и 5 асистенции за победителките, до трипъл дабъл се доближи Виолина Кочева с 13 точки, 11 борби и 8 асистенции. 10 точки и 5 борби записа Габриела Николова.

За Славия Мартина Николова завърши с 19 точки, 18 и 11 борби добави Антония Филипова, а 15 точки и 8 борби регистрира Емилия Янчева.