Левски Лукойл мина през Ямбол за шест поред

(сн. LAP.bg)
05-04-2018 18:31 | BGbasket.com

Левски Лукойл записа шестата си поредна победа в мъжкия шампионат, след като се наложи над Ямбол като домакин с резултат 100-70. Като домакини в зала „Армеец 2“ в София „сините“ не срещнаха затруднения и вече имат актив от 16 победи и 5 загуби, като са с два мача повече от Балкан (15-5) и един повече от Рилски спортист и Академик Бултекс 99, които са с по 14-6. Ямболии пък са седми в класирането с 6-14. В следващия кръг столичани почиват, а ямболии ще бъдат домакини на Рилски спортист.

Гостите започнаха с отлична серия от 9-0, но Левски Лукойл бързо отвърна с 11-0 и остана напред до края на срещата. Домакините увеличиха преднината си до 9 точки до края на първия период, а до почивката Ямбол се държеше близо за 45-53. В отлична за столичани трета част разликата скочи над 20 точки, а след като спечелиха категорично и последния период, те я увеличиха и до 30.

Всички в състава на победителите влязоха в игра и записаха точки, като петима завършиха с двуцифрен актив. Най-резултатен с 18 точки беше Павлин Иванов, 15 плюс 7 асистенции добави Божидар Аврамов, а 11 и 5 борби - Неманя Милошевич.

За Ямбол Алан Арнет регистрира 24 точки и 6 борби, а с 18 точки се включи Стоян Петков.