ИУ излъга БК Шумен в мач с 27 тройки (снимки)

Снимки: Личен архив
29-09-2018 18:02

ИУ се наложи с 91:87 (23:15, 25:27, 22:21, 20:24) над БК Шумен във Варна. Срещата е първа от турнира "Черноморски игри", който се провежда в зала "Христо Борисов".

Символичните домакини от морската столица диктуваха темпото на играта през първите две части, а до почивката центърът Николай Георгиев записа изумителните 17 точки и 9 борби в статистиката си. Само 2 минути и 15 сек. след началото на третата част тройка на Антон Диков изравни резултата (50:50). Николай Георгиев даде преднина на ИУ само с 1 точка, след като успя да вкара един от двата наказанителни удари. Отново стрелбата от далечно разстояние се оказа козът на БК Шумен, а с две точни попадения от зоната за 3 точки Антон Диков и Николай Леков дадоха преднина на своя тим от 6 точки (57:51) 6 минути преди края на частта. ИУ си върна лидерството с кош на Николай Маринов (58:57) и не го изпусна до края на срещата.

За успеха на ИУ двама от играчите завършиха с дабъл-дабъл. Николай Маринов се разписа с 27 точки и 13 борби, а Николай Георгиев добави 26 точки и 15 борби.

За БК Шумен Антон Диков също записа дабъл-дабъл 28 точки и добави 11 борби, а Кирил Кирилов се разписа със 17 точки.