Шумен е първият финалист в баражите

(сн: BGbasket.com, Тони Тончев)
10-01-2019 18:21 | BGbasket.com

Шумен стигна до финала в баражите от А група - мъже, след като за втори път победи убедително Шампион 2006. Като гост в зала "Триадица" шуменци се наложиха с 96:76 и с огромна преднина очаква своя опонент измежду Рилски спортист и Чавдар Троян.

Решителният двубой от баражите е в неделя в Габрово.

Шампион 2006 остана без старши треньора си Николай Господинов по средата на мача, като наставникът на столичани излезе от болница, за да се опита да води срещата, но в хода ѝ отново се почувства зле и напусна залата.

Въпреки всичко Шампион отново имаше своите добри моменти, навакса изоставане от първата част и след това изравни резултата, но не успя да задържи срещу далеч по-опитния си съперник.

Шумен бързо пое отново контрол върху нещата и в средата на третата четвърт започна да се откъсва и повече не позволи да се стигне до обрат.

Ростислав Тончев завърши с дабъл-дабъл за Шумен със 17 точки и 10 борби, Кирил Кирилов добави 16 точки, Антон Диков и Николай Леков вкараха съответно 15 и 13.

За Шампион Николай Петков и Мартин Тодоров реализираха по 14, Цветомир Акимов и Константин Паисиев - 13 и 12.