Седем поред за шампионите при дебюта на Казънс (видео)

19-01-2019 09:28 | BGbasket.com

Голдън Стейт Уориърс записа седма поредна победа в Националната баскетболна асоциация. Тимът се наложи над Лос Анджелис Клипърс със 112:94, а успехът дойде след силно второ полувреме.

Дебют за шампионите направи ДеМаркъс Казънс, който в последната година се възстановяваше от контузия на ахилеса. Той започна в стартовата петица и за 15 минути на терена записа 14 точки, 6 борби и 3 асистенции.

Най-резултатен за Уориърс бе Стеф Къри с 28 точки. Кевин Дюрант добави 25. За Клипърс с 28 е Тобиас Харис.

Бостън задълбочи кризата в Мемфис, след като се наложи над „гризлитата“ със 122:116 и им нанесе четвърто поредно поражение.

С основен принос за успеха бе Кайри Ървинг, който завърши с 38 точки, 11 асистенции и 7 борби. За Мемфис с 26 точки е Майк Конли.