Осем тройки на Диков отказаха осакатения Шампион

(сн: BGbasket.com)
26-02-2019 18:13 | Мария Мицова

Втора победа във втора четворка на А група - мъже взе отборът на Шумен, след 94:65 като гост на Шампион 2006.

След изненадващата загуба в Самоков само преди 24 часа, този път Шумен не допусна нов негативен резултат и се справи с лекота срещу младия си противник.

Шампион загуби рано-рано Михаил Пандев, който навехна глезен, а в третата част остана и без Мартин Тодоров, също с травма в глезена.

Още през първото полувреме заради неспорсменско и техническо залата напусна един от основните играчи на Шумен Виктор Серафимов, но и без него тимът му нямаше проблеми.

Гостите изработиха голяма част от успеха си в средата на втората четвърт, когато поведоха с 15-тина точки, и повече не погледнаха назад.

След почивката Шампион не намери никакъв начин да се върне в ритъм и така се стигна до разгромната разлика.

Фамозна стрелба от тройката на Антон Диков - 8 точни от 10 опита за общо 30 точки, даде тон в играта на Шумен. 21 точки, 9 борби, 4 асистенции и 4 откраднати топки добави Николай Леков, а по 10 реализираха Виктор Серафимов и Кирил Кирилов.

За Шампион Алън Куршумов вкара 18 точки, 11 добави Николай Петков.