Шумен оглави еднолично четворката, Видабаскет пропусна нов шанс

(сн: BGbasket.com)
04-03-2019 17:01 | BGbasket.com

Шумен взе победа във Видин с 91:89 в отложен мач от първия кръг на Втора четворка от мъжката А група.

Видабаскет в пълен състав бе близо до изненада срещу лидера в четворката, но продължава да търси своя първи успех в този етап. Видинчани загубиха второ поредно домакинство само с 2 точки, а след броени дни - в неделя - ще върнат визитата на Шумен.

След резултатно първо първо полувреме с куп обрати, в средата на третата част Шумен установи контрол върху двубоя. Въпреки усилията до последно на домакините, те така и не успяха да изравнят.

Пет минути и половина преди края Шумен дръпна с 13 точки и изглеждаше сигурен в успеха си, но след това получиха 10 безответни точки в коша си. В последните 44 секунди двата тима влязоха само при точка разлика - 89:90, като най-опитният на терена Юлиян Колев можеше и изравни, но пропусна 1 от три наказателни удара. Последва пропуск на Шумен от тройката, но

Видабаскет сгреши в последната си атака и даде шанс на противника да затвори мача от наказателната линия.

Шумен този път нямаше ден и от тройката, и въпреки това се наложи. 32 точки за успеха наниза Антон Диков, намиращ се в отлична форма, като добави и 11 борби и 5 асистенции в актива си. Николай Леков се отчете с 16 точки, Ростислав Тончев - с 13, а ключови 10 отбеляза и Александър Делев.

За Видабаскет Юлиян Колев реализира 22, Теодор Николов приключи с 21 и 10 борби, Мартин Мандалски - с 18 точки и 9 борби.