Категоричен Рилски спортист спря лошата серия в НБЛ

10-04-2019 19:40 | BGbasket.com

Рилски спортист прекъсна серията си от три поредни загуби в НБЛ, след като днес се наложи като домакин над Академик София с резултат 95:64. Самоковци поведоха отрано в мача от 24-ия кръг и не оставиха съмнение кой е по-силният отбор. Те продължават борбата за четвъртото място, като до момента са с 11 победи и 10 загуби. Академик пък продължава да е осми с 4-18, като днес претърпя осмата си поредна загуба. В следващия кръг на 14-и април Рилецо гостува на Левски Лукойл, а Академик почива.

Домакините започнаха мача със серия от 12:2 и запазиха двуцифрен аванс почти до края на първата част, след която резултатът беше 22:16. Разликата продължи да расте до почивката, когато се доближи до границата от 20 точки при 49:32. Самоковци спечелиха и третия период, за да се откъснат с над 30 точки напред при 74:42, а равностойна последна десетка запази статуквото.

Петима баскетболисти на победителите завършиха с двуцифрен актив, като 16 точки и 12 борби регистрира Тони Гуджино, а по 15 отбелязаха Златин Георгиев (6 борби) и Джейлън Дженкинс (7 борби).

За Академик в групата не бяха Лъчезар Димитров и Георги Дамянов, които са с вирусни заболявания. С дабъл дабъл от 21 точки и 10 борби завърши Андрей Иванов, а 16 точки отбеляза Костадин Лазаров.