ЦСКА и Тунджа Ямбол се класираха за финалите при юношите U19

(Снимка: BGbasket.com, Тони Тончев)
20-04-2019 19:45 | BGbasket.com

Тунджа Ямбол и ЦСКА се класираха за финалите за юноши U19 след победи и в днешните реванши. Те се присъединяват към БУБА, Черно море Тича, Шумен и Шампион 2006.

Тунджа Ямбол се наложи със 102:80 над Спортни таланти след силно второ полувреме.

Двубоят вървеше равностойно до почивката, която дойде при 51:47. В третата част обаче Спортни таланти спря да бележи и записа само 12 точки и разликата скочи и столичани повече не успяха да се върнат.

Нов силен мач записа Александър Матушев с 38 точки, Златомир Дончев добави 22, Илия Стефанов - 12, а Алекс Георгиев 11.

Томислав Минков отбеляза 25 за Спортни таланти, Мартин Петров вкара 17, а Симеон Пешов 11.

ЦСКА отново не срещна проблеми срещу Черноморец и след победата с 85:58 в Бургас, днес се наложи със 73:58.

"Червените" изиграха силни първа и особено трета четвърт и едва в края гостите намалиха разликата.