Левски извоюва бронза в голямо дерби с ЦСКА

(Снимка: BGbasket.com, Тони Тончев)
18-05-2019 15:00 | Мария Мицова

Левски спечели бронзовите медали в държавното първенство за юноши U19 след успех с 88:86 срещу ЦСКА.

Двата млади отбора изиграха много оспорван и интересен мач, решен буквално в последните секунди.

ЦСКА използва традиционно силното си начало в мачовете и взе лека преднина, като изглеждаше да контролира мача в първото полувреме. На почивката "червените" бяха вкарали вече 50 точки, но Левски не позволи сериозно откъсване и свали изоставането си само до четири след 20 минути игра - 50:46.

ЦСКА държеше преднината си от няколко точки и в третия период, но страхотна серия за "сините" направи пълен обрат 12 минути преди сирената.

Последната четвърт бе игра на нерви, като на два пъти Левски взимаше аванс от 6 точки, но ЦСКА наваксваше до една атака разлика.

И така до последната секунда и последната атака. Левски пропусна на няколко пъти да си реши мача и ЦСКА се възползва. Ключов чадър в заключителното нападение на "червените" направи Виктор Германов, а в оставащата 1 секунда Виктор Маргаритов успя да шутира от тройката за победа, но топката се отби в ринга и излезе.

Така след труден сезон, в който завърши едва пети в Западната елитна група, Левски финишира в бронза, като почти всички от игралите в днешното дерби продължават при юношите и догодина.

Виктор Германов завърши с 27 точки и 7 борби, Иван Павлов добави 23 точки, Слав Георгиев 17, а Иван Кашъмов - 12.

Пореден феноменален мач за ЦСКА направи Емилиян Грудов, завършил с 34 точки и 13 борби, Виктор Маргаритов добави 23 точки.