Отличен дебют за Станимир Маринов във Франция

17-09-2019 23:08 | BGbasket.com

Станимир Маринов записа официален дебют за новия си френски тим Кемпер, с победа с 96:84 над Еврьо за Купата на Франция.

Това бе първи кръг и с успеха Кемпер продължава на 1/32 финал.

Кемпер победи като гост с много силни финални 15-тина минути от двубоя. Преди това мачът бе много равностоен, вървеше кош за кош до последните моменти от първото полувреме. Тогава Еврьо поведе минимално, но след паузата Маринов и съотборниците му натиснаха и бързо обърнаха и взеха превес.

Станимир бе титуляр и игра 21 минути, в които вкара 12 точки, плюс четири борби и четири асистенци.

За Еврьо македонският национал и бивш играч на Левски Стоян Гюроски отбеляза 5 точки.

Следващият кръг от турнира е на 16.10.

Още един българин ще играе в този етап, тъй като и Тарб на Димитър Димитров се наложи над Дакс Гамар с 83:74, след 3 точки и 5 борби на Димитров.