Пълен с енергия ЦСКА взе победа над Славия

27-10-2019 20:40 | Мария Мицова

ЦСКА взе втора победа в А група - мъже, след страхотно второ полувреме срещу Славия и 93:86 като краен резултат. Това бе и първи домакински успех за "червените", а зала Триадица се радваше на сериозна посещаемост за столичното дерби.

Символичните гости от ЦСКА играха с много повече енергия и желание особено след почивката, когато направиха обрат и не оставиха повечето опит на Славия да бъде фактор. За "белите" поражението бе второ поред, след като паднаха и в Самоков преди седмица.

ФОТОГАЛЕРИЯ

ЦСКА в пореден мач бе без гарда си Виктор Маргаритов, а за Славия и този двубой пропусна с контузия Цветомир АкимовВъв втори мач сериозна помощ на младите играчи на ЦСКА оказа Николай Стефанов, единствен 20-годишен в юношеския състав на Теди Буков.

И двата отбора влязоха доста подготвени и нахъсани в двубоя и в първата част дълго време вървяха кош за кош с размени на водачеството. Чак в последните 2-3 минути от частта Славия се откъсна напред с отлични изяви на Кристиян Георгиев за "белите".

След 10 минути Славия водеше с 25:16, като половината от актива бе на сметката именно на Георгиев. ЦСКА не се отказа и с първите шест точки за втория период отново намали изоставането си, но разликата си вървеше между 5 и 9 точки. За "червените" 15-годишният Виктор Гергов се появи като гард и имаше няколко добри изяви в двете фази на играта.

До почивката Славия успя за първи път да поведе и с двуцифрена преднина, само за да остави ЦСКА пак да стопи до 5 в самия край на полувремето за 43:38.

С първите точки за второто полувреме ЦСКА изравни след две поредни тройки на Николай Петков за минута, а малко след това "червените" и поведоха. Тяхна серия от 8-0 им даде вече по-сериозна преднина в края на четвъртината. ЦСКА играеше с доста повече енергия в тези минути, а Славия имаше сериозни проблеми и в защита, и в опитите за смислени атаки.

Преди заключителните 10 минути символичните гости вече си откъснаха с 9 - 67:58, след ново 7-0 и безгрешен Димитър Генов от наказателната линия. "Червените" окрилени взеха двуцифрена преднина на старта на последната част, а Славия така и не намери път обратно. Някаква интрига се заформи в последната минута, когато с доста нерви и мъка "белите" намалиха до 4, с оставащи 35 секунди. Две страхотни забивки на контраатака за ЦСКА светкавично приключиха нещата и вдигнаха на крака агитката на тима.

Николай Стефанов завърши с 24 точки и 7 борби, по 18 отбелязаха Емилиян Грудов и Николай Петков

27 за Славия отбеляза Кристиян Георгиев, с 20 точки и 17 борби се отчете Иван Тилев, а 18 точки и 10 борби добави Даниел Запрянов.