Монтана мина през НСА за четвърти пореден успех в А група

(BGbasket.com)
08-11-2019 18:42 | BGbasket.com

Отборът на Монтана 2003 победи НСА с 85:41 като гост в 5-ия кръг на регион Запад в женската А група. Това бе четвърти пореден успех за състава воден от треньора Стефан Михайлов. Тимът на НСА пък допусна второ поредно поражение, след като преди седмица отстъпи на Славия и вече е с актив 2-2.

В следващия кръг на 23 ноември НСА приема Септември 97, а Монтана 2003 гостува на Шампион 2006.

Домакините успяха да се противопоставят на по-класния си съперник само в първите 10 минути, когато резултатът бе 17:19. НСА не разчиташе и на Магдалена Неделчева в този двубой. Баскетболистките на Монтана 2003 постепенно увеличиха оборите, поведоха с 44:27 до почивката и приключиха двубоя със солиден аванс, като най-голяма разлика достигна 44 точки.

Пет състезателки на гостите реализираха 10 и повече точки. Габриела Николова бе най-резултатна с 16 точки и 7 борби. Ана-Мария Коляндрова завърши с 15 точки и 4 борби, а Радостина Димитрова добави 12 точки. С по 10 се отчетоха Евгения Нацкина и Димана Макариева. За НСА с 11 точки най-полезна бе Михаела Кашанова.