Славия победи драматично Шумен за 2-2

(сн. BGbasket.com)
10-11-2019 20:18 | Иван Вълчанов

Славия записа драматична победа срещу Шумен като домакин с резултат 76:73 в петия кръг от първенството на мъжката А група. След много смени на водачеството и равенства в течение на срещата нервите на домакините се оказаха по-здрави и те се изравниха с днешния си съперник и ЦСКА с по 2 победи и 2 загуби до момента. По-напред в класирането са Чавдар Троян с 4-1 и Рилски спортист -2 с 3-3. В следващия кръг Славия гостува на лидера Чавдар, а Шумен – на втория Рилски.

Гостите от Шумен започнаха с отлична серия от 14:2, като успяха да запазят двуцифрена преднина до края на първата част за 29:19. До почивката домакините успяха да стопят огромна част от дефицита си, за да се приближат на една при 41:42. След много равностойни минути след подновяването на играта Славия успя да обърне и да вземе малка преднина при 59:54. След няколко смени на водачеството през последната десетка се стигна до равенство при 73:73 по-малко от две минути до края. Цветомир Акимов беше фаулиран и вкара два наказателни удара, за да изведе Славия до 75:73, а след пропуск на Шумен Кристиян Георгиев също бе фаулиран и оформи крайния резултат.

Цветомир Акимов завърши с 23 точки за победителите, 19 точки и 8 борби записа Кристиян Георгиев, а 13 вкара Петър Христов.

За Шумен Красимир Димитров записа 20 точки и 6 борби, 15 плюс 6 добави Николай Николов, а завърналият се в игра от контузия в миналия кръг Александър Кръстев регистрира 9 точки и 10 борби.