Васов поведе Рилски-2 към победа, 16 часа след полуфинала

(сн. LAP.bg, архив)
09-02-2020 15:33 | BGbasket.com

Мирослав Васов наниза 25 точки за 17 минути и подсигури победата на Рилски спортист-2 срещу Видабаскет в А група с 90:62.

Само 16 часа след като игра в загубения полуфинал за Купата на България с първия тим, Васов помогна на младите таланти от Самоков за седми успех във втория ешелон.

Още в първите десетина минути той имаше 18 точки, а след това разликата вече скочи бързо.

На почивката авансът на домакините бе двуцифрен - 46:33, като Рилски отбеляза 46 точки без нито един фаул.

До почивката и двата отбора бяха направили общо едва 15 нарушения.

Вече страхотна трета част всичко бе решено убедително - 31:11 в нея за Рилски-2.

Последният период бе доигран от най-младите, като Видабаскет го спечели, за да намали малкоразликата в крайния резултат.

От 12 играчи на домакините, 11 вкараха поне 3 точки, като Борислав Николов вкара 13, а целият тим направи 32 асистенции.

За Видабаскет, с група от 9 души в Самоков, не играха Юлиян Колев и Мартин Мандалски, като Колев не е играл вече повече от месец, а Мандалски лекува контузия. Мартин Тодоров завърши със 16 точки, по 12 вкараха Калоян Петров и Алън Куршумов.