Шумен се справи със Славия за 11 поред

(сн. Тони Тончев, BGbasket.com)
09-02-2020 18:05 | BGbasket.com

Шумен победи Славия като гост с 95:66 в мач от 15-ия кръг на А група. Лидерът във временното класиране спечели всички части на мача, за да стигне до категоричния резултат, означаващ 11-а поредна и общо 13-а победа за сезона. Тимът има и две загуби, а днешният му съперник е с актив 9-5. В следващия кръг Шумен гостува на Рилски спортист -2, а Славия – на Чавдар Троян.

Гостите дръпнаха напред в резултата още в началото и контролираха мача през цялото първо полувреме, за да стигнат до 15 точки разлика на почивката при 49:34. Славия трудно се противопоставяше и заради липсата на контузените Дамян Стоянов и Даниел Запрянов. Равностойна трета част запази статуквото, а в края Шумен направи победата си още по-изразителна.

Всички в състава на победителите влязоха в игра и с изключение да един се разписаха. По 17 точки отбелязаха Александър Кръстев и Красимир Димитров (12 борби), а с по 16 се включиха Димитър Янчев и Кирил Кирилов.

За Славия най-резултатен с 18 точки беше Кристиян Георгиев, а с 11 точки и 7 асистенции приключи Лъчезар Везирски.