В къс състав Академик Пловдив мина през Черно море

28-02-2021 19:44 | BGbasket.com

Академик Пловдив отпусна само седем минути на Черно море Тича и се наложи с 84:70 в първи мач от третото завъртане в НБЛ.

След близо два месеца пауза на терена за пловдивчани отново влезе Адриян Секулов, но отсъстваше друг ключов баскетболист - Йере Вучица, както и трайно контузеният Робърт Георгиев. Домакините играха цял мач само с Тони Гуджино на ниския пост.

За Черно море дебютира Терънс Томпсън, а се завърнаха и всички контузени играчи - Георги Боянов, Пламен Алексиев, Веселин Георгиев, Мартин Стефанов и Цветомир Куртев.

След като Черно море водеше в резултата в първите седем минути от двубоя, Академик навакса минималното изоставане и направи обрат в края на частта. Старши треньорът на Черно море Галин Стоянов предприе интересен ход в последните минути от четвъртината, правейки "хокейна" смяна на цялата си титулярна петица.

Във втората четвърт вече Академик стъпи на педала и увеличи бързо разликата до двуцифрена със серия от 10-0, а за пет минути варненци бяха отбелязали само 1 кош. С по две тройки се записаха Николай Титков и Николай Николов в тези минути, а вторият наниза с лекота 14 точки до почивката.

Черно море продължи да изпитва сериозни затруднения в нападение и изостана с 15 точки в края на полувремето, а той дойде при 45:31.

През второто полувреме Академик владееше спокойно положението, като малко преди края на третата част вече направи преднината си 20 точки.

Въпреки равностойната игра в последния период, темпото падна много сериозно и двата тима доиграха мача на ходом. Голямата разлика отново даде възможност на Йордан Янков да пусне в игра и тийнейджърите Кръстомир Михов и Марио Боянов, а не му се наложи да използва изобщо Обрад Томич и Александър Гюнтер.

16-годишният Кръстомир Михов реализира и първите си точки в НБЛ в този мач.

Ники Николов завърши с 20 точки за успеха, 12 и 11 борби добави Тони Гуджино. Томислав Минков се записа с 11 точки, а Васил Бачев с 10.

Терънс Томпсън направи дабъл-дабъл в първия си мач - 17 точки и 10 борби, 10 вкара Мартин Стефанов.