Левски взе преднина за бронза в нервен мач

Номер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетбол
(сн: НБЛ)

02-06-2022 20:43 | BGbasket.com

Левски постигна победа с 96:88 над Спартак Плевен в първата среща от битката за третото място в НБЛ.

Спартак бе без Мартин Маринов и наскоро оперирания Божидар Аврамов, а домакините - без Чавдар Костов с болки в коляното, Марио Литъл и Ивица Радич. Йордан Минчев бе по екип, но не игра в мача.

Вторият двубой е в неделя.

Преди срещата старши треньорът на Спартак Тодор Тодоров получи отличието на името на Румен Пейчев за Най-етичен треньор. Призът се връчва ежегодно в анкета на BGbasket.com.

Плевенчани стартираха страхотно, със серия от 7-0, но "сините" наваксаха и след това изоставане от 15 точки, за да направят обрат още във втората четвърт.

Венци Петков пое реализаторските задачи с 19 точки само за 16 минути през първото полувреме за Левски.

Въпреки че пропиля солидна преднина, тимът от Плевен не се отказа и продължи да гони своето в хода на срещата, а почивката дойде само при една разлика - 46:45.

В третата част вече Левски наложи волята си и дръпна напред с мощно нападение.

Разликата стана двуцифрена в полза на Левски в края на четвъртината, само за да се върне Спартак отново. Силна серия за начало на последната част все пак окрили пак Левски и оттам вече гостите не намериха как да се върнат.

Венци Петков, Христо Захариев и Джош Паркър бяха най-резултатни за успеха - първите двама с по 23, и Паркър с 19.

За Спартак Николай Стоянов вкара 26, 14 добави Димитър Маринчешки.

В последната атака Макс Корниенко изпусна нервите си и бе изгонен от мача.