Нова загуба остави жените U20 четвърти в групата

(сн. FIBA.basketball)
02-08-2023 15:03 | BGbasket.com

Националният ни отбор по баскетбол за жени U20 завърши със загуба участието си в груповата фаза на Европейското първенство в Дивизия B, което се провежда в Крайова. В последния си мач България отстъпи на Словакия с 60:73 и приключва този етап с баланс 1-3 на четвъртата позиция в класирането.

Още преди срещата отборът ни бе загубил шанс за Топ 8, а в мачовете за разпределение на 9/17 място на шампионата ще срещне отпадналите от група C.

Двубоят започна много оспорвано, като след десет минути игра тимът ни изоставаше с 14:16. Словакия имаше предимство в подкошието, а в комбинация с многото пропуски на българките, продължи да увеличава аванса си и на почивката се откъсна с 36:27.

Серия от 11:0 за съперника едва за две минути след началото на второто полувреме направи разликата 20 за първи път в мача. Баскетболистките на Маргарита Маринкова така и не успяваха да скъсят значително дистанцията и преди последната част резултатът бе 42:60. Българският тим оказа по-сериозна съпротива през заключителния период и заличи част от пасива си, но без да застраши по-сериозно водачеството на опонента.

Най-голямата разлика дойде от играта под коша, където Словакия вкара 40 от точките си срещу едва 20 за нашите момичета.

Радина Илиева бе най-резултатна за България с 13 точки и 7 борби, по 11 точки имат Ивана Бонева и Гергана Маданкова.