Берое пречупи Черно море за две минути

(сн: НБЛ)
18-12-2020 20:43 | BGbasket.com

Берое се наложи със 78:62 над Черно море във Варна в много равностоен сблъсък, решен едва в последната четвърт.

Черно море издържа дълго срещу опитния си противник, само с младия Мартин Йорданов под коша, в отсъствието на Георги Боянов и Милош Чойбашич.

ФОТОГАЛЕРИЯ

Варненци започнаха по-добре мача, а в края на първата и началото на втората част със силна серия се откъснаха напред в резултата. Берое обаче бързо навакса и до почивката успя да изравни.

Третата четвърт вървеше кош за кош, без някой от двата отбора да наложи волята си.

Това се случи едва на старта на четвъртата част, когато Берое наниза четири поредни тройки - три от тях на Брейди Роуз - и с 12-2 нанесе решителен удар.

Финалните 3-4 минути се доиграха, като старозагорци само увеличиха преднината си в тях.

Роуз наниза 23 точки с 6/7 от тройката, 11 добави Николай Стоянов, а Джими Гавин дебютира за новия си отбор срещу стария с 5 точки.

Берое взе и двойно повече борби, а двата тима общо стреляха едва 22 наказателни удара.

За Черно море с по 13 точки завършиха Александър Милов и Мартин Йорданов, още 12 вкара Веско Георгиев и 10 - Лъчезар Димитров.