Тунджа завърши без загуба група Б, още три завързани двубоя за финал на първата фаза

Номер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетбол
(Сн: БФБ)

06-06-2021 20:05 | BGbasket.com

С още три оспорвани мача завърши равностойната от двете групи от финалите при юношите U19 - група Б.

Въпреки че Тунджа Ямбол и Левски вече си бяха осигурили място на полуфиналите и бяха ясни като първи и втори в групата, всички 6 отбора се хвърлиха здраво в срещите.

Тунджа завърши без поражение груповата фаза след 70:66 срещу Рилски спортист.

Мачът бе интересен и оспорван, като Рилски имаше предимство в първата част, но след това ямболии взеха превес и в края доминираха.

Георги Герганов вкара 17, 14 добави Златомир Дончев, а Стойо Чолаков разпредели минутите на своите, за да даде почивка преди полуфинала.

Борослав Борисов наниза 26 за Рилецо, Христо Бъчков добави 15.

ЦСКА и Берое завършват с равен актив от 2 победи и 3 поражения, след като "червените" се наложиха над старозагорци със 77:74.

Въпреки минималната разлика в края, ЦСКА водеше през почти целия мач, на моменти с двуцифрен актив.

26 точки за победата вкара Димитър Генов, 17 - Виктор Маргаритов и 13 - Виктор Гергов, с още 11 борби. 13 добави и Мартин Русев.

За Берое 29 отбеляза Михаил Комбаков, 25 с 12 борби записа Дамян Минков.

Черноморец записа първа победа в групата, като се наложи над Левски със 79:74 в още един много завързан двубой.

Всички се реши в последните минути, а Черноморец изкова успеха си със силен старт на второто полувреме.

Томас Читадзе бе над всички с 42 точки, 11 и фантастични 23 борби записа Красимир Маринчевски.

За Левски Александър Георгиев отбеляза 16, а Николай Лозев - 14, а Георги Давидов почти не използва основните си играчи Виктор Германов и Иван Павлов.