Балкан и Берое ще играят за петото място при юношите U19

(сн. БФБ)
07-06-2021 15:36 | BGbasket.com

Балкан и Берое ще играят за петото място на финалния турнир на Държавното първенство за юноши U19, което се провежда в София. Това стана ясно, след като двата тима спечелиха днешните си мачове в зала „Триадица“ за разпределение на 5-8 място на шампионата. Загубилите - съответно Рилски спортист и Шампион 2006, ще премерят сили в двубоя за седмата позиция.

В първата среща Балкан се наложи над Рилски спортист с 92:73 след обрат през второто полувреме. „Зелените“ на два пъти изоставаха с 11 точки в хода на мача, като поведоха за първи път едва в средата на третия период. Ключова се оказа последната част, която те спечелиха с 24:8, а с това и двубоя.

Михаил Гавазов бе най-резултатен за победителите с 21 точки. Мариян Хубанов завърши с 20 точки, 9 борби и 7 асистенции, Александър Гавалюгов реализира 16 точки, с 15 е Илиян Пищиков.

За Рилски спортист Васил Попов се отчете с 16 точки. Христо Бъчков записа 15 точки, 15 борби и 7 асистенции, Борислав Борисов има 14 точки, 7 борби и 7 асистенции, а с 12 точки е Мартин Смилкин.

Берое също спечели мача си с Шампион 2006 със сходна разлика – 89:74. В първите 12-13 минути двубоят бе много оспорван, като столичният тим дори водеше през повечето време. След това обаче отборът от Стара Загора натрупа двуцифрена преднина, като не изпусна преднината си до последно.

Младен Георгиев завърши с 25 точки и 7 борби за победителите. Дамян Минков записа 23 точки и 11 борби, а близо до трипъл-дабъл бе Михаил Комбаков – 17 точки, 8 борби и 11 асистенции.

За Шампион 2006 Мартин Тодоров бе над всички с 33 точки и 10 борби. С 14 точки и 9 борби се отчете Константин Паисиев, Никола Давидов е с 13 точки и 8 борби, а Константин Дочев добави 10 точки.