Момичетата U16 ще играят за 13/16 място на Европейското

(сн. FIBA.basketball)
17-08-2023 16:29 | BGbasket.com

Националният ни отбор по баскетбол за момичета U16 ще играе за разпределение на 13/16 място на Европейското първенство в Дивизия B, чийто домакин е Подгорица. В първия си мач от директните елиминациите тимът ни отстъпи на Словакия с 55:90.

Следващият съперник на баскетболистките на Силвия Пеева ще бъде загубилият срещата между Украйна и Дания.

Българките допуснаха серия 0:15 още в началните минути. Те направиха 14 грешки само през първата четвърт, след която изоставаха с 9:31. Макар след това те да бъркаха по-рядко, Словакия продължи да увеличава аванса си и през втория период, като на почивката се откъсна с 53:22.

Разликата скочи до 42 точки след паузата. Момичетата ни завършиха частта със силна серия, но преди последните десет минути предимството на съперника отново бе солидно – 72:43, като до края той нямаше проблем да спечели убедително.

Единствено Ванеса Кокалова завърши с двуцифрен актив за България – 10 точки, а 8 добави Мария Цонева.